Teatr Polska 2026: Każdego dnia jest mi żal
Teatr Polska 2026: Każdego dnia jest mi żal
2.10.2026 g. 18:00
GOK Hutnik
Reżyseria: Katarzyna Dudzic-Grabińska, Karolina GorzkowskaOpolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki
Miep Gies przewróciła się i umarła. „Każdego dnia jest mi żal” - powiedziała przed śmiercią, myśląc o Annie Frank i innych osobach, które ukrywała podczas II Wojny Światowej. To ona przechowała pamiętnik Anny Frank i po wojnie przekazała go do publikacji. Za dowiedzioną czynami odwagę, w 1996 roku Królowa Holandii pasowała ją na rycerza.W sztuce towarzyszymy Miep Gies w jej przewróceniu się po stuletnim życiu na posadzce holenderskiego domu opieki. Podczas utraty równowagi, zanim jej głowa uderzy o podłogę, powracamy wraz z nią do tamtego czasu, gdy ludzie polują na ludzi i zwykłe życie oraz zwykłe gesty nagle stają się czymś zupełnie, zupełnie innym.ObsadaKarolina Gorzkowska
Inni realizatorzyAutor: Artur PałygaScenograf: Anna MiszczyszynKompozytor: Dawid Sulej RudnickiKoncepcja Świateł: Wojciech Gieroń
pt., 2 paź 2026
18:00
Gostyński Ośrodek Kultury, Gostyń
sob., 3 paź 2026
18:00
CKiS — DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a, Konin
Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" z siedzibą w Gostyniu
Organizator
Informacje o tym wydarzeniu, w tym opis i zdjęcia, pochodzą ze strony organizatora. Staramy się, aby były one aktualne, jednak niektóre szczegóły mogą być nieaktualne lub błędne.